Hoppa till sidans innehåll

Startlista till helgens pay and jump 23/11

22 NOV 2019 12:26
Nu finns startlista till helgens pay and jump 23/11
  • Uppdaterad: 22 NOV 2019 12:26

  Pay and Jump Hoppning 2019-04-06    
           
  Ryttare Häst      
           
  Klass 105+110cm   Bygge 12.00 första start ca 14.00
           
1 Klara Gustavsson Maja      
2 Klara Gustavsson Maja      
           
  Klass 90+1m        
           
1 Julia Oscarsson Lizzie      
2 Julia Oscarsson Lizzie      
           
  Klass 40 cm        
           
1 Felizia Lennerbant        
           
  Klass 50 cm        
           
1 Linnea Friberg Kaktus      
2 Nora Blomqvist Blaze      
3 Angelica Östman Rosa      
4 Alice Ljungqvist Pelle      
5 Victoria Tyborn Arthur      
6 Linnea Lennerbrant        
7 Linda Andersson  Kaktus      
           
  Klass 60 cm        
           
1 Isa Edfors Kontra      
2 Petra Schedin Misty      
3 Noelia Schönning Petronella      
4 Hanna Thiel Poppe      
5 Emma Lundin Amarone      
           
  Klass 70 cm        
           
1 Emma Lundin Amarone      
2 Noelia Schönning Petronella      
3 Matilda Sivertsson Blackie      
4 Emma Tietjens  Dagge      
5 Linda Andersson Kaktus      
6 Hanna Säppä Rita      
7 Isa Edfors Kontra      
8 Rebecca Backesten Pelle      
9 Nova Salmi Vikander Bojar      
10 Tyra Högberg Teddy      
11 Elice Norberg Azahar      
12 Emma Tietjens  Dagge      
           
  Klass 80 cm        
           
1 Nicole Valberg Lilja General Bob      
2 Tyra Högberg Teddy      
3 Sara Håkansson Blaze      
4 Sandra Enesved Blackie      
5 Tova Andersson Misty      
6 Johanna Appeltoft Altanero      
7 Elice Norberg Azahar      
8 Sandra Smedberg Vasko      
9 Emma Gustafsson Pippi      
10 Nicole Valberg Lilja Princess Gloria      
           
  Klass 90 cm        
           
1 Julia Oscarsson Milo      
2 Niklas Westas Linkolns      
3 Alexandra Ekström Bojar      
4 Nicole Valberg Lilja Princess Gloria      
5 Johanna Appeltoft Altanero      
           
  Klass 95+1m        
           
1 Alexandra Ekström Bojar      
2 Emma Gustavsson Blaze      
3 Julia Oscarsson  Milo      
           
  Klass 50 cm        
           
1 Emma Lundin Amorella      
           
  BYGGE 12.00 GÄLLER ALLA från NRK 
  BYGGER BORT TILLSAMMANS 
Skribent: Emma Lundin
E-post: Adressen Gömd

 

 

Postadress:
Nynäshamns RK - Ridsport
Stallvägen 5
14945 Nynäshamn

Kontakt:
Tel: 0725013345
E-post: This is a mailto link

Se all info